Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Marta Pawlikowska brązową medalistką Mistrzostw Świata

Data publikacji: 2014-09-15, Data modyfikacji: 2014-09-15
A A AWydrukDrukuj

W dniach 06-14.09.2014 roku odbywały się Mistrzostwa Świata WAKO Cadets & Juniors World Championships, Rimini (Italy). Brązowy medal z tych zawodów przywieźli podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję kickboxing KSW Łuków - klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego "Nasz Region" przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie. Zdobyła go Marta Pawlikowska w kategorii kadet młodszy w formule  pointfigfting.

Złoty medal wywalczyła Włoszka  Chiara Teodorani, srebrny inna Włoszka Francesca Ceci, a brązowe Aoife Bailey z Iralndii i Marta Pawlikowska. W sumie polscy kadeci podopieczni trenera Kadry Narodowej Emilii Szabłowskiej w point fighting zdobyli 3 medale - wszystkie brązowe.

W Mistrzostwach Świata dobrze walczył drugi z łukowskich zawodników - Maciej Królik, występujący w kategorii juniorów w formule light contact do 74 kg, który w eliminacjach przed czasem pokonał Niemca Leona Lindemanna, a w ćwierćfinale przegrał z Rosjaninem Sakhib Musaev i ostatecznie zajął miejsce 5-8.

Wyjazd łukowskich zawodników wspierany był przez Starostwo Powiatowe w Łukowie. Rozwój kariery sportowej Macieja Królika wspierany jest przez Burmistrza Miasta Łuków, którego jest on stypendystą, a w kosztach udziału Marty Pawlikowskiej partycypowała firma ŁUKPLAST Andrzeja Dylaka i Mirosława Rychlika.

Źródło: Zenon Pawlikowski